Mentorji
Glasbenik, pevec, avtor glasbe in besedil, igralec v muzikalih ter ustanovitelj in vodja glasbeno umetniškega centra Gašper Rifelj.
Njegovi glasbeni začetki segajo v rano otroštvo, ko se je začel učiti harmoniko, nato kasneje kitaro, na Konservatoriju za glasbo pa tudi klavir. Leta 2015 je uspešno zaključil šolanje na Konservatoriju za glasbo v Novem mestu, smer petje. Poleg šolanja je svoje glasbeno in pevsko znanje izpopolnjeval pri priznanih profesorjih petja pri nas (Željka Predojević, Nataša Nahtigal, Nace Junkar) ter pri svetovno priznanem londonskem učitelju petja (Joshua Alamu). Sodeloval je na vseh večjih slovenskih festivalih (Slovenska popevka, Ema, Melodija morja in sonca), sodeloval z večjimi glasbenimi zasedbami in orkestri (Simfonični orkester in Big band RTV Slovenija, Policijski orkester, Orkester Slovenske vojske, Tamburaški orkester Dobreč ...). Od leta 2018 igra glavno vlogo v muzikalu “Madagascar”, od septembra 2019 pa v muzikalu “Ljubezenske prevare”. Januarja 2023 je izdal svoj prvi album z naslovom “Obstaja nekaj več".
Anja Hrastovšek je jazz pevka, diplomiranka deželnega Konzervatorija za glasbo v Celovcu. Prepeva v mednarodno priznani vokalni skupini Jazzva, je ustanoviteljica in glavna vokalistka jazz kvarteta The Oakleys ter glasbene zasedbe SOUL, JAZZ in JAZ, kjer poustvarjajo disco-pop. Od letošnjega marca je prevzela vlogo glavne vokalistke v avtorskem fusion-jazz-pop bandu Brain Roots. Poleg pevskih izzivov se kali tudi, kot dirigentka MePZ Medicinske fakultete Cor-a in je že 12 let učiteljica pop/jazz petja.
Z glasbo se ukvarja od malih nog, v svojem dolgoletnem in pestrem glasbenem raziskovanju, pa je prišla do možnosti, da prepeva z vrhunskimi pevskimi sestavi in dela z največjimi strokovnjaki svojega področja - tako v popularni, kot tudi v zborovski glasbi.
Dolga leta je prepevala kot spremljevalna vokalistka, kar je še danes njena strast, saj redno ustvarja s kantavtorskim dvojcem 3:rma, katerima prispeva svoj glas, kot tudi vokalne aranžmaje. Seveda pa je leta 2016 tudi prvič pokazala solistične ambicije, ko se je uvrstila na festival Melodije morja in sonca in tam uspešno predstavila s pesem Želja.
Deluje večinoma v popu, vendar je jazz njena velika strast, zato si v posebno čast šteje, da je kot glavna solistka leta 2020 lahko zapela z legendarnim Big bandom RTV Slovenija, ob 25-obletnici smrti Bojana Adamiča.
Tudi med korono ni počivala, saj je posnela nekaj spletnih koncertov in tudi izdala singel Tja bi šla, ki je bil na Prvem programu Radia Slovenija najbolj predvajana slovenska skladba lanskega leta.
Poleg rednega nastopanja s svojimi zasedbami, se je v letošnji sezoni vrnila na odre ljubljanske Opere, kjer nastopa v opernem zboru.
David Amaro je začel s kariero že v mladih letih, kot ‘David Grom’. Pri rosnih 12-ih je posnel svojo prvo pesem ‘Ta Ljubezen’ (ki je med ljudmi popularna še danes) in izdal album z naslovom ‘Veš, da mislim nate’.
David je kot ‘David Grom’ deloval 7 let, dokler se ni leta 2013 preselil v Manchester, Veliko Britanijo. Posvetil se je vokalnemu izobraževanju, nastopanju kot backvokalist ter petju v gospel zboru Manchester Inspirational Voices, ki je bil leta 2016 imenovan za BBC-jev gospel zbor leta . Vodja zbora Wayne Ellington je bil tudi njegov učitelj petja. V istem zboru je nekaj let prepeval tudi Britanski pevec JP Cooper, s katerim je imel Amaro priložnost sodelovati – bil je njegov backvokalist na njegovem največjem hitu ‘Perfect Strangers’.
V svojem udejstvovanju v zboru ‘Manchester Inspirational Voices’ je Amaro šel na kar nekaj turnej (po Poljskem, Nemčiji, Španiji, Italiji, Franciji, Kanadi…)
David se je leta 2019 odpravil tudi na turnejo po Veliki Britaniji, kot eden izmed izbranih spremljevalnih vokalov svetovno znane skupine Take That, na njihovi turneji po arenah.
Jeseni 2019 se je na povabilo POP TV-ja vrnil v Slovenijo in postal eden izmed tekmovalcev šova ‘Znan Obraz Ima Svoj Glas’, kjer ga je Slovenija dodobra spoznala. V oddaji je tedensko navduševal s svojimi preobrazbami v velike legende kot so Hozier, Prince, Justin Timberlake, Jim Carrey, Cher, Halid Bešlić…
Maruša Ferenčak je študentka anglistike v Ljubljani, a se s petjem resno ukvarja že od srednje šole. Glasbeno izobraževanje je začela v osnovni šoli z učenjem diatonične harmonike, izobrazbo iz solo petja pa trenutno opravlja v Glasbeni šoli Brežice pri prof. Marjeti Podgoršek Horžen.
Ukvarja se z zborovskim in pop petjem; od leta 2018 je članica Mešanega pevskega zbora Viva, kot profesionalna back vokalistka pa je nastopila z zasedbami Rebeke Dremelj, Nuše Derenda, Rudolfa Gasa in Veronike Strnad. Redno sodeluje z Big Bandom Orkestra Slovenske Vojske, s katerim je nastopila že na največjih slovenskih odrih z mnogo priznanimi slovenskimi izvajalci, kot so Nina Pušlar, Vlado Kreslin, Tomi Meglič, Maja Keuc, Nuška Drašček,… S svojo zasedbo Potopisci je leta 2023 izdala njihov prvi album »Potopis«.
Maruša ima večletne izkušnje na področju poučevanja petja tako otrok kot tudi odraslih.
Sem Maja Geršak, Univ. dipl. Profesor športne vzgoje, z več kot 20 letnimi izkušnjami s poučevanjem plesa v Sloveniji in po celem svetu, ter več kot 20 letno kariero kot profesionalna tekmovalka.
Zanimivo je, da sem ravno prva leta učenja učila v plesnem klubu Novo mesto, kjer sem delovala dobrih 10 let. Pot me je kasneje peljala v Hong kong, kjer sem aktivno poučevala ples osem let.
Ves ta čas, sem tekmovala po vseh najbolj prestižnih tekmovanjih po svetu. Rezultata, s katerimi se lahko pohvalim sta gotovo 3. mesto na evropskem in 4. mesto na svetovnem prvenstvu v LA show plesih.
V Sloveniji me je širša množica spoznala v oddaji Zvezde plešejo, kjer sem dve sezoni plesala v finalu, drugo sezono z Gašperjem Rifljem, tretjo pa s košarkarjem Miho Zupanom.
Žan Bračun je študent jazz kitare in pedagogike na glasbeni univerzi v Celovcu in je eden prodor-nejših mladih glasbenikov v Sloveniji. Popiše se lahko pod sodelovanja z izvajalci kot so Masayah, Gašper Rifelj, Rebeka Dremelj, Zala Smolnikar, Mate Bro, Big Band orkestra slovenske vojske, Kristijan Crnica - KIKIFLY, Blaž Mencinger in Veronika Strnad.
Z igranjem kitare je začel pri 12. letih pod mentorstvom Mateja Mršnika v glasbeni šoli Popsi in kasneje pod mentorstvom Mihe Koretiča. Leta 2021 ga je pot ponesla v sosednjo Avstrijo, kjer je pričel s študijem jazz kitare in pedagogike na glasbeni univerzi v Celovcu.
Poleg spremljevalne vloge v različnih zasedbah pa je aktiven tudi kot avtor v lastnem projektu Po-topisci, kjer piše glasbo in besedila ter poje. Leta 2023 so s skupino izdali svoj prvenec z naslovom “Potopis”, ki je požel mnogo pohval s strani publike in medijev.
Žan je svoj glasbeni odtis pustil tudi na različnih studijskih posnetkih. Do sedaj ga lahko ga slišite v skladbi Rebeke Dremelj “Živim za vsak dan”, skladbi “Barve” Veronike Strnad in albumu skupine Potopisci, posnel pa je tudi kmalu izdan album Blaža Mencingerja “Delček srca”.
Ima večletne izkušnje z učenjem kitare, tako, da dobrodošli na brezplačano uvodno uro, kjer boste Žana spoznali in z njim opravili krajši glasbeni preizkus in hkrati dobili strokovno mnenje kater program učenja kitare bi bil za vas najbolj ustrezen. Dobrodošli!
Bojan Ristić je nižjo glasbeno šolo končal v Beogradu, v Ljubljani pa Konservatorij za glasbo. Njegovi učenci dosegajo zlate nagrade na državnih tekmovanjih, nekateri pa so bili sprejeti tudi na SGBŠ in Akademijo za glasbo v Ljubljani. Igra kitaro v skupinah Samorog, Deep Purfle in Embargo. Kot solist je sodeloval z večjimi orkestri (SNG Opera Ljubljana, Slovenska Filharmonija, Simfonični orkester Domžale-Kamnik ...) in tudi z večjimi glasbenimi izvajalci pri nas in v tujini (Esma Redžepova, Neisha, Jan Plestenjak).
Zaposlen je bil v orkestru SNG Opera in balet Ljubljana, na glasbeni šoli Jesenice, Walfdorski šoli v Ljubljani, Zavodu sv. Stanislava v Ljubljani, glasbeni šoli Črnomelj in Srednji vzgojiteljski šoli Metlika.
Glasba me spremlja že od kar pomnim. Prihajam iz glasbene družine, zato moje veselje in zanimanje za glasbo izhaja prav iz tam.
Že kot petletno dekle sem začela obiskovati novomeško glasbeno šolo, kjer sem začela nabirati glasbeno znanje in igrati klavir.
Druga moja velika strast pa je delo z otroki in poučevanje.
Odločila sem se, da združim glasbo in poučevanje in to je vodilo v študij glasbene pedagogike na Akademiji za glasbo.
Trenutno pa lahko rečem, da so se mi uresničile otroške sanje, saj predajam svoje znanje na osnovni šoli kot učiteljica glasbene umetnosti.
Pri poučevanju klavirja ima večletne izkušnje tako z najmlajšimi kot tudi z odraslimi.
Pianistka Nina Suljić, glasbeno pedagogiko študira na Akademiji za glasbo v Ljubljani (magistrski študij). Pri poučevanju klavirja ima več letne izkušnje tako z najmlajšimi, kot tudi z odraslimi. Je izredno strokovna, profesionalna in predana svojemu mentorskemu poslanstvu.
Klavir, glasbena pripravnica
Sandrina glasbena pot se je pričela pri njenih šestih letih, ko jo je oče navdušil za igranje na diatonično harmoniko. Svoje znanje je pridobila pri priznanem glasbeniku Toniju Sotošku. Kmalu je začela hoditi na različna harmonikarska tekmovanja po Sloveniji in tudi v Italiji. Z leti je tako osvojila številna priznanja in nagrade. Najbolj je ponosna na naziv državne prvakinje, ki ga je prejela leta 2011 na Velikem Trnu. Na klavir je pričela igrati s sedmimi leti v glasbeni šoli Slavka Raucha. V Glasbeni šoli Marjana Kozine je opravila nižjo glasbeno šolo. Ljubezen in zanimanje do glasbe je z leti rasla in tako se je odločila za študij na Akademiji za glasbo, smer glasbena pedagogika. Že v študijskem času je pričela učiti diatonično harmoniko in klavir v zasebni glasbeni šoli. Trenutno pa dela kot učiteljica glasbene umetnosti na OŠ Otočec. V času šolanja je odkrila tudi svojo literarno žilico in leta 2013 izdala pesniško zbirko z naslovom Rdeča vrtnica. Svoje življenje je posvetila vsem vrstam umetnosti, kar jo zelo izpopolnjuje.
»Pri poučevanju mi je najbolj pomembno, da učenec pri učenju in igranju na instrument uživa in spozna vse razsežnosti glasbenega sveta, se z glasbo poveže in preko nje spoznava samega sebe in da mi glasba pomaga razvijati vse svoje potenciale in zanimanja.
Glasba nas spremlja na vsakem našem koraku – v avtu, trgovini, doma, v družbi … in želim, da jo moji učenci skozi učenje doživijo v polnosti. Podajanje znanja je zahtevna naloga in učitelj, ki doseže, da učenec pri učenju in izvajanju uživa, je zmagovalec, ki pomaga ustvarjati nove zmagovalce – svoje učence.«
Sem Laura Milar, rojena 10.9.2001 v Brežicah. Osnovno šolo sem obiskovala v Krškem. Leta 2016 sem se vpisala na Srednjo šolo za oblikovanje in fotografijo v Ljubljani, smer oblikovanje uporabnih predmetov (industrijsko oblikovanje), ki sem jo končala z odliko. Sedaj pa zaključujem 3. letnik dodiplomskega študija Pedagoške fakultete v Ljubljani, smer likovna pedagogika. V času osnovne šole ter do konca srednje sem obiskovala pouk plesa, najprej v Glasbeni šoli Krško, nato pa še pri plesnem društvu Imani, kjer sem plesala sodobni ples.
V času počitniškega dela sem dve leti izdelovala oziroma sestavljala lesen nakit pri godjetju PERNAR & PARTNERJI projektiranje in izdelki iz lesa d.o.o. Leta 2022 sem se kot vodja skupine udelezila letnega letovanja otrok in mladine, ki ga organizira ZPM Krsko. Tu smo izvajali razne likovne in Sportne dejavnosti za otroke, ki pa so se jih udelezili kar v velikem Stevilu. Letos pa sem imela pedagosko prakso na OS Raka ter OS Oto¢ec, kjer sem zopet izvajala nastope in ucence usmerjala pri njihovem likovnem procesu. V same casu studija sem pridobila veliko kompetenc v smislu svetovanja, mentoriranja it., saj si Studentke med seboj vedno svetujemo ter se usmerjamo, ko opazimo tehniène nepravilnosti pri nasem delu. K tem pa je nedvomno pripomogla pedagoska praksa v osnovnih solah, saj so bili ucenci, po besedah mentorice z menoj zadovoljni.
Zumetniskim ustvarjanjem se ukvarjam ze od malih nog in tudi smer mojega izobrazevanja je vedno v smeri likovne umetnosti oziroma umetnosti na sploh.
Klara Lavriša je flavtistka, saksofonistka, skladateljica in aranžerka. Glasbeno izobraževanje je pričela pri sedmih letih na GŠ Vrhnika. Leta 2021 je diplomirala iz jazz saksofona na Prins Claus Conservatory (Groningen, Nizozemska), julija 2024 pa magistrirala iz jazz kompozicije in aranžiranja na Univerzi za glasbo in upodabljajoče umetnosti v Gradcu (Avstrija).
Ima večletne izkušnje s poučevanjem ljudi vseh nivojev in starosti (5-78 let!). Redno nastopa kot saksofonistka z zasedbo Jazz Ladies ter piše in aranžira glasbo za big bande in druge večje zasedbe.
Sem Ajna in plešem, odkar pomnim – pravijo, da sem zaplesala še preden sem shodila! Ples je bil vedno moj zvesti spremljevalec skozi odraščanje. Aktivno sem tekmovala v hip hopu, medtem pa se je moja ljubezen do plesa nenehno razvijala.
Po srednji vzgojiteljski šoli sem nadaljevala študij na Pedagoški fakulteti in že delala kot vzgojiteljica.
Moja strast do otrok in plesa me je pripeljala do edinstvenega tečaja – Plesna gibalnica, kjer otroci skozi ples razvijajo ritem, gibalne sposobnosti in se zabavajo. Verjamem, da ples pomembno prispeva k otrokovemu razvoju in mu omogoča raziskovanje, igro ter sproščanje.
V Plesni gibalnici vsak otrok najde svoj korak, svoj ritem in svoje veselje v gibanju – to je več kot le tečaj, je prava avantura za vse male raziskovalce plesa!
Ima večletne izkušnje s poučevanjem ljudi vseh nivojev in starosti (5-78 let!). Redno nastopa kot saksofonistka z zasedbo Jazz Ladies ter piše in aranžira glasbo za big bande in druge večje zasedbe.